Forum Turystycznych Imprez na Orientację

Orientujmy się w temacie!

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

Witamy na forum
Trwają prace moderacyjne (przenoszenie wątków i inne), ale można śmiało korzystać! Przepraszamy za możliwe niedogodności
Zachęcamy do zmiany domyślnych informacji o sobie (zakładka profil)
jak poukładać wiadomość tak, jak chcę?

#1 2018-06-07 00:20:00

Admin
Administrator
Dołączył: 2018-06-06
Liczba postów: 32
Windows 8.1Firefox 60.0

Skład komisji i do kogo się zwrócić

Dariusz WALCZYNA Przewodniczący, zespół ds. informacji

Ukryta wiadomość
  • koordynacja prac  Komisji

  • nadzór  nad  bieżącą  pocztą  komisji

  • prowadzenie  strony  internetowej Komisji: ino.pttk.pl

Andrzej KROCHMAL Wiceprzewodniczący, GRW

Ukryta wiadomość
  • przewodniczenie GRW

  • rejestracja nowych referatów weryfikacyjnych OInO

  • kreowanie wizerunku InO w mediach

  • współpraca z PZOS i ZHP

Barbara SZMYT Sekretarz

Ukryta wiadomość
  • prowadzenie  dokumentacji  Komisji:  protokoły,  uchwały

  • przygotowywanie  notatek  z  zebrań  na  stronę  internetową

  • rozliczanie wydatków Komisji

  • cyfryzacja materiałów

Agnieszka ĆMIEL zespół ds. młodzieży

Ukryta wiadomość
  • opieka i sędziowanie PPM

  • współpraca z młodzieżą i opiekunami

  • opieka nad profilem komisji na portalu Facebook

  • koordynacja Ogólnopolskiego Tygodnia Turystycznych Imprez na Orientację

  • moderacja forum

Waldemar FIJOR zespół ds. szkoleń

Ukryta wiadomość
  • organizowanie centralnych szkoleń PInO i MPInO

  • współpraca w ramach zespołu historii turystycznych InO w Polsce

  • koordynacja przygotowań materiałów informacyjno-promocyjnych InO

Bartłomiej MAZAN zespół ds. kalendarza imprez ogólnopolskich

Ukryta wiadomość
  • zbieranie propozycji do kalendarza imprez ogólnopolskich

  • przedstawianie Komisji propozycji imprez MP i PP, przygotowanie kalendarza imprez ogólnopolskich

  • kompletowanie i archiwizowanie danych imprez ogólnopolskich

  • koordynacja współpracy z organizatorami imprez ogólnopolskich

Dariusz MAZUREK zespół ds. promocji i rozwoju InO, redaktor czasopisma "Tramwaj"

Ukryta wiadomość
  • promowanie  imprez  na  orientację

  • monitorowanie  możliwości  pozyskiwania  środków  finansowych  na potrzeby  organizatorów  InO  w  Polsce

  • przygotowanie  i wydawanie pisma TRAMWAJ

Adam STALKA zespół ds. regulaminów i konkursów

Ukryta wiadomość
  • archiwizowanie  regulaminów

  • zbieranie  propozycji  zmian  w  regulaminach  oraz  ich  wstępna  analiza

  • prowadzenie  konkursów  na najlepszą imprezę oraz etap roku

Zbigniew TARNOWSKI zespół ds. kadry przodownickiej

Ukryta wiadomość
  • prowadzenie  i  aktualizacja  wykazu  Przodowników  InO

  • weryfikacja  uprawnień  PInO,  zbieranie  i archiwizowanie  danych  PInO

  • zbieranie  opinii  i  proponowanie  kandydatów  na  Honorowych  PInO

  • opiniowanie  kandydatów  na  sędziów  do  Komisji  Odwoławczych

  • typowanie  Przodowników  InO  do wyróżnień i odznaczeń

Wiadomość dodana po 23 min 10 s:
Cyt. Tramwaj 78

Nowy Przewodniczący ma wizję...

Dzień  dobry [dblpt])
     Nazywam  się  Dariusz  Walczyna...  i  chciałem  już  być  na emeryturze TRInOwej... i nieco starej:)
     Pewnie tak by się stało, gdyby nie jesień pamiętnego roku ubiegłego... A  jeszcze  nieco  wcześniej...  lato,  które  było  piękne  tego  roku  i  nic  takiego  nie zapowiadało.
     Zbiegiem będąc czasu nasilały się różne podchody czyli gry terenowe zbliżone do InO, nawiązujące coraz bardziej do zbliżającego się kresu panującej Komisji i poszukiwania kandydatów do nowej.
     W  moim  nieświadomym  przekonaniu  wydawało  się,  że  w  wielu  środowiskach toczą się dyskusje przy okazji zlotów regionalnych, wyłaniani są potencjalni chętni do pracy w Komisji InO i przede wszystkim wypracowywane są wnioski,  które  będą  zgłoszone  podczas Konferencji,  jako  wytyczne  do działań na  kolejną  kadencję.  Taka  wizja  przedkonferencyjna była  realizowana,  choć  nie  z  tak  wielkim  rozmachem,  np.  podczas  Mazowieckiej  Konferencji  InO.  Jednak nie jest to powszechne działanie – a szkoda... To mogłoby lepiej prezentować środowiska InO i ich pracę oraz spostrzeżenia i wnioski do podjęcia  ew.  działań na przyszłość.
     Zbliżający się termin Konferencji powodował lekki wzrost temperatury, co mogło oznaczać ównież gorączkę czyli stan chorobowy... A to z pewnością nie  wpływa  pozytywnie  na  funkcjonowanie  organizmu  InO.  Przed  samym Zlotem  kampania  rozpoczęła  się  na  dobre  i  trzeba  przyznać  z  przytupem,  jak nigdy dotąd. Niewątpliwie było blisko do stanu co najmniej przedzawałowego, a temperatura dyskusji wzrosła niemal do wrzenia.
     Kto był na Konferencji, ten widział. Nieoczekiwanie chęć pracy w Komisji wyraziło  tyle  osób,  że  chyba  potencjalni  uczestnicy tras  TW  nie  pamiętają takich czasów. A kolejne tury wyłaniania członków o nowej Komisji spowodowały wręcz zmianę trakcyjnego programu w... wyborczy maraton.
     W efekcie tych działań przypadło mi w udziale podzielenie się na łamach tych  łamów,  po  usilnym  nagabywaniu,  w  końcu  skutecznym,  Naczelnego Redaktora i Promotora, moją wizją. Choć po takim wstępie to w sumie lepiej byłoby już kończyć:)
Zacznę  od  spraw  podstawowych.  Wizja  działania  Komisji  obejmuje przede  wszystkim...  pracę  bieżącą  oraz  wspomniane  wcześniej  wytyczne  czyli  zgłoszone  przez  uczestników  Konferencji  i  przyjęte  jako  uchwały  i  wnioski, które wymagają podjęcia odpowiednich działań przez Komisję.
     Na   początek   pojawiło   się   kilka   spraw,   których   dotychczasowe  funkcjonowanie  uległo  zmianom,  tzn.  np.  nowe  warunki  wydawania  i  druku książeczek InO zgodnie z decyzjami ZG PTTK, wykorzystywanie znaków PTTK, itp. Kolejne tematy znajdują jednak rozwiązanie. Podobnie strona ino.pttk.pl, na  której  zachodzą  powoli  zmiany  i  pojawiają  się  nowe  materiały  (np.  dział Odznaki  InO,  lista  RW,  a  wkrótce  szkoleniowe),  jednak  większa  rewolucja może przyjść... po decyzji o przejściu na nowy system CMS.
     Chciałbym, żeby działanie Komisji było transparentne poprzez publikację protokołów zebrań i sprawozdań. W podziale funkcji starałem się też każdemu członkowi KInO przydzielić współpracę ze środowiskami regionalnymi i lokalnymi (kontakty). Warto przywrócić pozytywne postrzeganie choćby PP (z podziałem na  TZ  i  TU),  które,  z  wielu  opinii,  ostało  mocno  nadwyrężone  w  regionach,  co skutkuje brakiem chęci organizowania imprez PP czy MP. Największe emocje zwykle wzbudza odstawa czyli... rajdy, rankingi i regulaminy. Tutaj do realizacji pozostaje   wiele   tematów,   choćby   na   początek   funkcjonowanie   komisji  Odwoławczej i tematy poruszane podczas Konferencji w Łodzi dot. orientacji precyzyjnej, długodystansowych InO w PP i coraz powszechniejszych nowych form, tj. elektronicznego potwierdzania PK i innych. Niektóre pojawiające się tematy,  np.  wprowadzenie  punktacji  pozytywnej,  to  jeszcze  z  pewnością  kwestia dyskusyjna.
     Warto też znacznie więcej uwagi poświęcić Pucharowi Polski Młodzieży, Ogólnopolskiemu  Tygodniowi  InO  oraz  szkoleniom  regionalnym  kadr  InO,  bo  to  potem  skutkuje  nowymi, młodymi  i  prężnymi  kadrami, przyszłości także odpowiednim poziomem organizowanych przez nich imprez i budowanych tras.
     I  może  mały...  kij  w  mrowisko,  tj.  rozważenie  funkcjonowania  PP  czy „uwolnienie” punktacji imprez/etapów. Nie jest to na pewno nic nowego, ale  obecnie  PP  stał  się  cyklem  la  w  miarę  zamkniętego  grona  z  rzadko  pojawiającymi  się  nowymi  uczestnikami  –  „przestraszonymi”  wymyślnym poziomem tras, gdzie często właściwa rozgrywka odbywa się przy zielonym stoliku, zamiast w zielnym lesie czy na zielonej trawce łąk. Przy czym dodatkowo wiele  mian/korekt  w  regulaminach  dot.  „obronie”  lub  walce  uczestnika  z organizatorem za pomocą tychże regulaminów.
     Czy tak to ma być nadal ostrzegane przez otoczenie? Wiele środowisk organizatorów i uczestników nie jest zbyt zainteresowana cyklem PP, preferując „spokój” i ocenienie ich pracy – organizując imprezy co najwyżej ogólnopolskie i PPM. Dlaczego? To właśnie pozostawiam pod rozwagę.
Z poważaniem i łańskim pozdrowieniem
WalDar:)
A na p.s. trochę poezji zaangażowanej i sugerowanej [dblpt])

przed przeczytaniem zamknij oczy
"Jestem szalony, mówię Wam,
całą Komisję w ręku mam:)
Zawsze taki byłem, skończcie śnić
i się ujawniłem, tak ma być!

Nie jestem aniołem, mówię Wam,
moją komisję wreszcie mam [dblpt])
dobra zmiana musi być
i nie muszę się z tym kryć!" [dblpt])

Offline

#2 2018-06-07 00:48:06

Admin
Administrator
Dołączył: 2018-06-06
Liczba postów: 32
Windows 8.1Firefox 60.0

Odp: Skład komisji i do kogo się zwrócić

Cyt. Tramwaj 78

Dariusz Mazurek
lat 51
w PTTK, z przerwami, od 1986 roku
Koło PTTK nr 1 przy Politechnice Warszawskiej
Klub InO Stowarzysze
w Komisji odpowiedzialny za promocję i rozwój InO,
redaktor naczelny „Tramwaju”
Uprawnienia:
lampion Przodownik Imprez na Orientację nr 721
lampion Przodownik Turystyki Kolarskiej nr 7477
lampion Instruktor Ochrony Przyrody nr 456
lampion Instruktor Krajoznawstwa Regionu


Moją pasją jest szeroko rozumiane krajoznawstwo. Gdy tylko pozwala na to pogoda, wsiadam na rower i wyruszam na zwiedzanie. W trakcie wyjazdów najwięcej satysfakcji czerpię  z  rozmów  z  przypadkowo spotkanymi  ludźmi, obcowania z przyrodą i odkrywania historii.  Jesienią 2016 roku, trochę z nudów, poszedłem na InO „Jesień idzie”. I tak mi już zostało. Od tego czasu wziąłem udział w niezliczonych imprezach na orientację, zdobywając OInO za Wytrwałość II stopnia, zbudowałem kilkadziesiąt etapów, w tym wiele na imprezach rangi ogólnopolskiej i Pucharu Polski oraz łącząc moje zamiłowanie do krajoznawstwa z InO, ponad 60 tras TRInO.  Jestem pomysłodawcą i twórcą ogólnopolskiej odznaki PTTK „Cichociemni – spadochroniarze Armii Krajowej”

Moje motto: „Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie”.

Offline

#3 2018-12-06 23:00:24

Admin
Administrator
Dołączył: 2018-06-06
Liczba postów: 32
Windows 8.1Firefox 63.0

Odp: Skład komisji i do kogo się zwrócić

Cyt. Tramwaj 79

Adam Stalka

lat 22
w PTTK od 2012 roku
Prezes Akademickiego Klubu InO przy Oddziale Akademickim PTTK w Krakowie
członek Regionalnego Oddziału PTTK w Częstochowie
w Komisji odpowiedzialny za rozwój regulaminów InO oraz nadzór nad konkursami Komisji

Uprawnienia i odznaczenia:
lampion Przodownik Imprez na Orientację PTTK nr 737
lampion Odznaczony przez RO PTTK w Częstochowie odznaką „Orli Lot”
lampion Odznaczony dyplomem PTTK

Moja zabawa z InO rozpoczęła się 10 lat temu podczas jednej z wielu imprez organizowanych  przez  RO  PTTK  w  Częstochowie.  Wtedy  nie  spodziewałem się, że PTTK oraz InO staną się tak istotną częścią mojego życia. Początkowo przyjemność czerpałem jedynie ze startów oraz spędzania czasu ze  znajomymi.  Zmieniło  się  to  w  momencie  organizacji pierwszej  imprezy. Początki były ciężkie, jednak dające wiele satysfakcji. Aktualnie  największą  radość  daje  mi  właśnie  organizacja  zawodów.  Widok zadowolonych  setek  dzieciaków  na  imprezach  w  Częstochowie.  Budowanie w  Krakowie  środowiska  i  spoglądanie  na  jego  ciągły  rozwój.  To  są  rzeczy, które dają mocnego kopa i wiele energii do działania. Właśnie tą świeżą krew i niespożyte pokłady energii chciałbym wnieść do działań Komisji.

Offline

#4 2018-12-06 23:02:57

Admin
Administrator
Dołączył: 2018-06-06
Liczba postów: 32
Windows 8.1Firefox 63.0

Odp: Skład komisji i do kogo się zwrócić

Cyt. Tramwaj 79

Agnieszka Ćmiel

o wieku pisać nie wypada, rocznik ‘95

należę do PTTK O. Ziemi Gliwickiej, działam w zarządzie GKT „Cyrkino”

w  Komisji  zajmuję  się  wszelkimi  sprawami młodzieży (także Pucharem Polski Młodzieży), Ogólnopolskim Tygodniem Turystycznych InO, a  także  pomagam  prowadzić  profil  Komisji na Facebooku

Staram się znaleźć czas na rozmowę z każdym, kto ma na to ochotę i chce mi coś przekazać. Lubię się uczyć poprzez praktykę i nigdy sobie nie odpuszczam postawionych  celów.  W  wolnych  chwilach  czytam,  gotuję,  robię  zdjęcia, gram  na  gitarze, ratuję  ludzi,  dłubię  w komputerze –  słowem, tysiąc  zajęć na minutę.
Przygodę z Marszami na Orientację zaczęłam w szkole podstawowej i... tak już zostało [dblpt]) Pomimo studenckiego trybu życia, prawie bezgranicznie poświęcam się temu, w co się angażuję. Chciałabym, aby moja praca w Komisji przyniosła konkretne  efekty,  które  przełożą  się  na  rozwój InO  i rozhermetyzowanie naszego środowiska.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot