Forum Turystycznych Imprez na Orientację

Orientujmy się w temacie!

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

Witamy na forum
Trwają prace moderacyjne (przenoszenie wątków i inne), ale można śmiało korzystać! Przepraszamy za możliwe niedogodności
Zachęcamy do zmiany domyślnych informacji o sobie (zakładka profil)
jak poukładać wiadomość tak, jak chcę?

#1 2018-10-25 21:55:36

Ag
Komisja InO
Skąd: Gliwice/Wrocław
Dołączył: 2018-06-06
Liczba postów: 24
Windows 8.1Firefox 62.0

Organizuję imprezę, dlaczego NIE ogólnopolską

lampion Coraz mniej chętnych do organizowania imprez ogólnopolskich, pucharu itp.
Dlaczego? Czy moja impreza też powinna być tylko lokalna? Jakie są Wasze argumenty?
Zapraszam do dyskusji!

Ostatnio edytowany przez Ag (2018-10-25 21:55:50)


Początkujący mają  jedną zaletę: słuchają rad

Offline

#2 2018-12-25 21:16:48

Delfador
Użytkownik
Dołączył: 2018-12-23
Liczba postów: 2
AndroidChrome 68.0.3440.91

Odp: Organizuję imprezę, dlaczego NIE ogólnopolską

Pewnie dlatego, że pieniądze np. z gmin nie są przyznawane na imprezy, w których uczestniczy mało osób z danego rejonu.
Druga sprawa to zawody ogólnopolskie powinny pośredniczyć w załatwianiu noclegów itd.
Trzecia, zawody są dla lokalnej grupy znajomych i nie wszystkim zależy na zarobku kosztem większej pracy na rzecz osób nieznajomych [sred])

Ostatnio edytowany przez Admin (2019-01-03 02:46:32)

Offline

#3 2019-03-17 14:49:00

j4c0s
Użytkownik
Skąd: Lubań
Dołączył: 2018-11-29
Liczba postów: 16
WWW
WindowsFirefox 65.0

Odp: Organizuję imprezę, dlaczego NIE ogólnopolską

Imprezy ogólnopolskie wymagają więcej pracy, właśnie sobie przeglądam "Informacje dla organizatorów ogólnopolskich imprez na orientację".

Chyba trochę za mało jeżdżę, ale czy wszystkie te punkty na prawdę są przestrzegane na imprezach ogólnopolskich?
Albo za mało mam "regulaminowych" imprez w butach albo spora ilość zapisów jest martwa i tylko straszy organizatorów którzy może i by się zdecydowali, ale się boją. Albo też część zapisów dotyczy tylko PP i MP, ale nie wynika to z treści.

Przykłady:

III. 2. Losowanie kolejności startów wymaga rozstawienia uczestników z czołówki krajowej i z jednego środowiska oraz zmiany kolejności startów na poszczególnych etapach.

Na etapach dziennych kto przyjdzie ten wychodzi po przerwie (drużyny z jednego środowiska są rozstrzeliwane), ale czy da się zmienić kolejność? A jak są 3 etapy pod rząd, czekamy aż wszyscy wrócą, zmieniamy kolejność i dopiero puszczamy? Czy na "zwykłej" ogólnopolskiej muszę sprawdzać kto jest w "czołówce krajowej"?

V. 4. Minimalna liczba etapów na imprezach rangi ogólnopolskiej (i wyższej) wynosi 3.

Rozumiem, że chodzi tu o 3 etapy na kategorię? Wystarczy, że jedna kategoria ma 3 etapy, czy w każdej kategorii?
Ten punkt myślę, że może zniechęcać najbardziej, 1 etap dla kategorii więcej to ogromny kawałek "imprezy" więcej.

V. 6. Zaleca się, by średnia długość tras wynosiła ok. 4 km

To tylko zalecenie, ale rodzi pytania. Tyczy się to tylko wyższych kategorii? Jak chce zrobić 3etapy dzienne to też muszą być tak długie? A może zrobię dwa etapy po 6km, to dobrze będzie, czy lepiej nie? A jest jakiś limit długości, może tak 3etapy po 6km?

VI. BAZA IMPREZY

Owszem, powinna być. Zwiększa to formalności, tworzy koszty, zwiększa odpowiedzialność, a i jeszcze należy zapewnić transport. A przyjedzie 10 osób więcej niż na regionalną i jeszcze nie będzie nocować...

VII. 11. Wyniki etapów powinny być jak najszybciej dostępne dla uczestników (w miarę możliwości przed następnym etapem)

Czyli liczymy na bieżąco, czekamy aż wszyscy wrócą z etapu pierwszego (co by pierwsza drużyna nie przekazała ostatniej startującej jakie PK mają podbijać), udostępniamy i wypuszczamy na następny etap. No dobra przesadziłem. Ale czy jakby wywiesić wszystkie fiszki po ostatnim etapie to coś by się stało?

Myślę że przy malejącej ilości imprez i etapów. Trzeba dopuścić więcej mniejszych imprez do rangi ogólnopolskiej, czego fajnym przykładem jest Tydzień InO.
A może by tylko ograniczyć imprezy ogólnopolskie do przestrzegania "Zasad punktacji i współzawodnictwa" i wyłączyć ich z wymagań stosowanych w PP i MP. No nie wiem, kwestia zastanowienia, ale wiem, że potrzeba nam więcej ogólnopolskich, coraz trudniej jest już nawet zdobywać Odznakę, i tu też kwestia przemyślenia, czy trzeba w niej wymagać imprez ogólnopolskich? jak ktoś sobie jeździ w obrębie tylko swojego województwa, to może nigdy tych ogólnopolskich nie uzbierać, co może też zniechęcić początkujących.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot